Product Details:
| Curtain Thickness | 2 mm |
| Curtain Height | 10 ft |
| Curtain Width | 10 ft |
| Material | PVC |
| Application | Dust Partition |
| Feature | Dustproof |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Cronax |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Body Material | MS Powder Coated |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
| Air Velocity | 23-25 m/s |
| Voltage | 220 V |
| Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Cronax |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 2134x356x457 mm |
| Model Name/Number | CAI-2021 |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Phase | 1 Phase |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 4 Piece |
| Fan Size | 6 ft (1800 mm) |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | > 25 m/s |
| Effective Height | 12-15 ft |
| Model Type | Industrial |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Fan Size | 4 ft (1200 mm) |
| Body Material | Aluminium |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
Product Details:
| Fan Size | 3 ft (900 mm) |
| Body Material | Stainless Steel |
| Air Velocity | > 25 m/s |
| Effective Height | 12-15 ft |
| Model Type | Heavy Duty |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Fan Size | 6 ft (1800 mm) |
| Body Material | Aluminium |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Fan Size | 4 ft (1200 mm) |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |