Product Details:
| Minimum Order Quantity | 4 Piece |
| Fan Size | 8 ft (2400 mm) |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | 18-21 m/s |
| Effective Height | 8-10 ft |
| Model Type | Commercial |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Fan Size | 3 ft (900 mm) |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | > 25 m/s |
| Effective Height | 12-15 ft |
| Model Type | Industrial |